August 14, 2017

Home-made limonadeTieto tepla už naozaj nezvládam. Kedysi (dokonca ešte aj pred rokom) som letá doslova milovala. Nerobilo mi problém byť vonku a tie teplá, to bol pre mňa hotový raj. A teraz, keď sú vonka teploty 33 stupňov a aj viac, som zalezená doma, venujem sa blogu, snažím sa zlepšovať v mnohých oblastiach, kukám seriály, čítam knihy a som rada, že nemusím vytiahnuť päty z domu. Neviem teraz, či už naozaj tak stárnem alebo je to len chvíľkové obdobie, ktoré zas prejde.

Každopádne keďže sú teraz takéto teplá a ja mám nový roztomilý hrnček (áno, podľahla som trendu), ktorý mi ocino stihol hneď skritizovať so slovami: "To si si rovno mohla zobrať zaváraninový pohár." Nuž, chlapi asi nikdy nebudú chápať potrebám žien, ktoré musia mať naozaj všetko čo uvidia a takéto "zaváraninové" poháre nie sú výnimkou. Ale späť k pointe. Rozhodla som sa teda že vyskúšam nejakú home-made limonádu, tak som začala hľadať nejaké zaujímavé recepty. Našla som ich mnoho, takže možno sa raz dočkáte aj ďalších pokračovaní.

Ingredients
▹pár kúskov žltého melónu
▹dva plátky citrónu
▹ 1PL lyžica šťavy z citrónu
▹4 kocky ľadu
▹mätu/medovku
▹minerálku a chladnú vodu


Postup je úplne jednoduchý a čas prípravy vám nezaberie viac ako 5 minút. Čiže nakrájame si pár kúskov žltého melónu. Rozkrojíme citrón a použijeme len 1 polovicu z neho. Z tej polovice odkrojíme 2 plátky, ktoré pridáme do pohára a ostatok nám poslúži ako šťava. Pokúste sa to s tou šťavou neprehnať ako ja a potom limonádu nedosladzovať cukrom, lebo bude až moc kyslá. Potom si zoberte pár kúskov mäty alebo medovky a skúste ich "krájať" tak aby ste z nich uvoľnili tú arómu, ktorá celej limonáde dodá tú správnu chuť. Celú túto "zmes" zalejte buď chladnou vodou alebo minerálkou - ja som to dala pol na pol. Nakoniec len pridáme kocky ľadu, zamiešame a máme hotovo. 

Limonáda nemá sama o sebe veľmi sladkú chuť, skôr je taká na osvieženie v týchto horúcich letných dňoch. Ak sa vám bude zdať málo sladká, oslaďte si ju cukrom, najlepšie trstinovým. 

Čo hovoríte? Pozdáva sa vám limonáda? Chystáte sa ju vyskúšať? 

Love, Lea x

6 comments so far

 1. Moja sestra si tiež kúpila podobný pohár a dostala naň rovnakú reakciu :D
  Limonádu so žltým melónom som zatiaľ nikdy nechutnala, dokonca som o takejto kombinácii ešte ani nepočula, takže ju určite musím vyskúšať ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nechápem čo väčšina ľudí proti tomu poháru má :/ A jéé, to ma teší, určite potom napíš že či ti chutila ❤

   Delete
 2. Presne, pred rokmy som celé letné horúce dn trávila a von... teraz ich trávim v práci :) Tiež si pripravuem domáce limonády. Sú zdravé, viem čo do nich dávam a sú neskutočne chutné a osviežujúce. :) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  ReplyDelete
  Replies
  1. Presne ako píšeš :) Drž sa v práci!

   Delete
 3. Domácí limonádu si dělám často :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete

leuslifestyle © . Design by FCD.